Jaunās tūrisma sezonas gaidās Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejs “Pikšas” aicina aktīvās atpūtas cienītājus, tūristus un arī dabas draugus iepazīt Zemgales līdzenumus Dobeles pusē.

Lielisks veids kā iepazīt Zemgales daudzveidīgās ainas, kultūrvēsturisko mantojumu un gūt pozitīvas emocijas ir doties izbraucienā ar velosipēdu pa kādu no velomaršrutiem, kas pārsteigs ikvienu.

Velomaršrutu izdevējs ir Zemgales Plānošanas reģions. Savukārt par papildu velomaršrutiem (atbilstoši katra vēlmēm, fiziskajai sagatavotībai un iespējām) aicinām jautāt Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejā “Pikšas”.

Apceļojot K.Ulmaņa dzimto pusi, iepazīsiet Zemgales lauku sētas, vēsturiskas vietas un darbīgus cilvēkus. Maršrutam raksturīga tipiskā Zemgales ainava – klajš, līdz pamalei tālu pārskatāms plašums, raženas labības druvas, dzelteni ziedoši rapši, grantēts ceļš bez kāpumiem. Tāpat velo braucējus priecēs muzeja tuvumā esošais ūdensrožu dīķis, pelēkais akmens ceļa sākumā, varenās liepas, sakoptā lauku sēta, aiz tā - līdzenie lauki un smaržīgās ziedu pļavas. Muzeja “Pikšas”  apmeklētāji tiek aicināti uz atpūtu bez ikdienas steigas – kavēties atmiņās par pagātni un sapņos par nākotni.

Lai labi ripo!

Kārļa Ulmaņa piemiņas vietu loks
Kārļa Ulmaņa piemiņas vietu loks. Velomaršrutu izdevējs - Zemgales Plānošanas reģions.

Maršrutu, Dobele - Miltiņi - Šķibe - Bērze - Lejasstrazdi - Dobele, izvēlēsies Latvijas vēstures interesenti, kur galvenās pieturvietas ir Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejs “Pikšas”, Bērzes dzirnavas un apskates saimniecība "Lejnieki".

Var apvienot ar Dobeles pilsētas apskati, tādā veidā saplānojot visu dienu.

Maršruti - Kārļa Ulmaņa piemiņas vietu loks

@Dobeles novada Tūrisma informācijas centrs