Ekspozīcija
Nominācijas baneris 2023 K.Ulmaņa piemiņas muzejam “Pikšas”

2023. gada 22. maijā, atzīmējot Starptautisko Muzeju dienu, Latvijas muzeju darbinieki pulcējās Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, kur tika pasniegta Latvijas Muzeju biedrības (LMB) Gada balva 2023.

Mūsu muzeja jaunā ekspozīcija "Kārlis Ulmanis 1877-1942" bija nominēta šai balvai. Esam gandarīti būt starp labākajiem. LMB Gada balvu 2023 saņēma Eduarda Veidenbauma muzejs "Kalāči" un tā pērn atklātā ekspozīcija "Vairāk gaismas". Apsveicam!

LMB Gada balvas 2023 pretendenti tika vērtēti, ņemot vērā atbilstību balvas kritērijiem: oriģinalitāte, aktualitāte, vienotība un kvalitāte, ilgtspēja un lietojamība, kā arī sociālā joma. Kopumā bija iesniegti vairāk nekā 50 pieteikumu. Žūrijas darba rezultāts – izvirzīti 12 nominanti no visas Latvijas. Balvas pretendentus vērtēja žūrijas komisija, kurā ietilpst viens pārstāvis no LMB valdes un četri pieaicinātie komisijas locekļi, pārstāvot dažādas ar muzeju darbību saistītas nozares.

Uzziņa:

LMB Gada balva ir ikgadējs muzeju nozares konkurss, kura mērķis ir apzināt un izcelt izcilākos muzejiskos sasniegumus, veidot muzeju darba pozitīvu rezonansi sabiedrībā un veicināt labo praksi, lai nodrošinātu muzeju nozares ilgtspējīgu attīstību.

Latvijas Muzeju biedrības Gada balva tika dibināta 2009.gadā un tā ir vienīgais apbalvojums nozarē.