Pasākums
Pirmklasnieki muzejā

Kārļa Ulmaņa piemiņas muzeja ‘’Pikšas’’ plašo pagalmu jau devīto mācību gadu sākumā vienu dienu pieskandina Dobeles novada pirmklasnieki, pulcējoties visi kopā pasākumā ‘’Vari, dari, pirmklasniek!”, ko organizē Dobeles novada izglītības pārvalde sadarbībā ar muzeju. Šogad sarīkojums notika 5. septembrī.

Tradīcija aizsākās pirms deviņiem gadiem, kad muzejā pulcējās Dobeles novada 1. klases skolēni, bet jau otro gadu viņiem pievienojušies arī izglītojamie no bijušā Tērvetes un Auces novada, šogad kopumā vairāk nekā 300 mazo zinību kārotāju.

Tas ir izzinošs un patīkamu piedzīvojumu bagāts notikums muzejā, kur katras klases kolektīvam ir iespēja pabūt īsā ‘’mācību’’ stundā gan muzeja dzīvojamā mājā, gan klētī, gan kūtī un šķūnī, gan citās nodarbībās muzeja plašajā pagalmā. Tās ir aktivitātes, kas palīdz izprast gan drošības nianses uz ielas vai pa ceļam uz skolu un uz mājām, gan to, kā vajadzētu darboties visam klases kolektīvam kopā, lai sasniegtu kopīgu mērķi.

Šajās mācību stundās muzejā skolotāja lomā iejūtās muzeja speciālisti Agris Grandovskis, Astrīda Līga Lange, Baiba Pole un muzeja vadītāja Ilga Ķipsne. Šī ir tā diena, kad rokās atļauts paņemt arī kādu no muzeja eksponātiem un pat pamēģināt, kā tas darbojas.

Bērni varēja izmēģināt, kā ķērnē kuļams sviests, pagatavot maltīti sivēniem, ‘’nobalsot’’ par smukāko govi, izbraukt ‘’pajūgā’ un  iepazīt daudzu lietu ‘’vecmāmiņu’’ vai ‘’vectētiņu’’, kā arī izprasts, cik daudz spēka vajag, lai vismaz pamēģinātu iedarbināt traktoru, kuram uz ‘’deguna’’ rakstīts ‘’Lanz Bulldog’’.

Lai arī dienas otrajā pusē mazie ‘’zinīši’’ jau palika draiski un izklaidīgi, tomēr nodarbībās, kur vajadzēja koncentrēties kādam uzdevumam, sakopojot visus spēkus, iesaistījās ar interesi un zinātkāri.

Diena, kas aizvadīta spraigā darbā un neierastā ritmā, muzeja darbiniekiem liek tā pa īstam izjust, ka ir sācies jaunais mācību gads un ka skolēnu ģimenēs ir iestājies pavisam cits ikdienas ritms.

Pamēģināt iedarbināt traktoru