Pasākums
Dziedošie zemessargi

Kā ik gadu septembra pirmajā svētdienā muzejā pulcējas ļaudis uz pasākumu, kas veltīts Kārļa Ulmaņa dzimšanas dienai – šogad 145. Tā ir piepildīta diena. 

Svinīgajā brīdī pie Kārļa Ulmaņa pieminekļa uzrunu sacīja zemkopības ministrs Kaspars Gerhards, Dobeles novada domes priekšsēdētājs Ivars Gorskis, Bērzes evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Jānis Tālums, biedrības ‘’Latvijas Mazpulki’’ pārstāvji, svinīgo pasākumu ar muzikālu priekšnesumu bagātināja ansamblis ‘’Dobeles zemessargi’’. Kā ik gadu tika sveikti Latvijas Lauksaimniecības universitātes (tagad Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte) K. Ulmaņa stipendijas ieguvēji. Šogad tie ir trīs studenti.

‘’Es palikšu savā vietā, jūs palieciet savējā’’. Kā atbalss no sen pagājušiem notikumiem skan šis Kārļa Ulmaņa teiciens’’ – svinīgā pasākuma izskaņā sacīja muzeja ‘’Pikšas’’’vadītāja un turpināja: ‘’’’Es palikšu savā vietā’’, teica Volodimirs Zelenskis, kad Putina karaspēks metās postīt Ukrainas zemi. Dievs, dod mums katram ikvienam izprast, kur ir mana, mūsu, drosme rīkoties, kur ir mana, katra, sirdsapziņa, lai atbildētu par savu rīcību.”

Ik gadu šajā dienā muzejā sabrauc mazpulcēni no visas Latvijas. Visi kopā veido ziedu paklāju, kas šogad tika veltīts Ukrainai, kā arī atver tirdziņu un piedāvā pašu izaudzēto, izgatavoto, sarūpēto. Mazpulcēni aktīvi darbojās arī savās radošajās darbnīcās – šogad īpaši interesantas bija dažādas spēles, kas izgatavotas no koka. 

Neiztrūka arī kultūras programma  - Dobeles kultūras nama amatierteātra ‘’Smaids’’ Harija Gulbja izrāde ‘’Cīrulīši’’  un māsu Legzdiņu atraktīvais muzikālais sniegums. 

Pasākumu atbalstīja Dobeles novada pašvaldība un Zemessardzes 51. kājinieku bataljona zemessargi.

Kārlim Ulmanis veltītie atceres pasākumi

Septembra sākumā, kad „Pikšās” krāšņi uzzied dālijas, klāt ir laiks, kad muzejā pulcējas daudzi simti Latvijas iedzīvotāju, lai godinātu Kārli Ulmani. Tad viss ir kā īstā dzimšanas dienā – kur atmiņas un svētku runas mijas ar dziesmām un dejām.
Skatīt vairāk