Izstāde
Zemgales novadu krāsainie tautastērpi

Līdz 2023. gada 13. oktobrim K. Ulmaņa piemiņas muzejā “Pikšas” atvērta Jelgavas novada Tautas lietišķās mākslas studiju (TLMS) “Līve”, „Valgunde”, „Nākotne” un tās filiāles “Zemgale” darbu izstāde „Dziesmu svētku atskaņas”.

Studiju vadītāja, Tautas daiļamata meistare Ligita Ozolniece (TDM):

Šī ir bijusi notikumiem un aktivitātēm bagāta vasara. Studijas piedalījās Dziesmu svētku Tautas lietišķās mākslas izstādē “Mēs”. TLMS “Nākotne” dalībnieces Ieva Ūdre, Mārīte Ziediņa, Evija Amatniece un Ligita Ozolniece ar saviem darinātiem tautastērpiem piedalījās latviešu tautastērpu skatē “Mēnesnīca”, kuras uzdevums bija godā celt tautastērpus no dažādiem gadsimtiem un visiem Latvijas novadiem. Līdz ar to radās doma, ka šogad izstāde Pikšās varētu būt kā atskaņas no Dziesmu svētkiem.

Šī ir četru studiju kopizstāde, kur apskatāmi Zemgales novadu tautastērpi, dažādi brunču audumi, krekli, lakati, greznās jostas, zeķes, cimdi u.c. izstrādājumi.

Izstādē no TLMS Līve piedalās: Liāna Sprukte; Lilita Cine; Ilga Andrejeva; Svetlana Zvirgzdiņa; Liene Ozoliņa; Ilze Vītola; Velta Livandovska.

Izstādē no TLMS Valgunde piedalās: Ruta Kalviņa; Aija Degaine; Inguna Skutele; Inese Maļavko; Daina Freimane, Urzula Jēkabsone, Anita Degaine, Zane Adamsa.

Izstādē no TLMS Nākotne piedalās: Janīna Ķīvīte; Mārīte Ziediņa; Ieva Ūdre; Evija Amatniece; Inese Kaķenāne - Žvagule; Līga Vodopjanova; Ligita Ozolniece; Ilze Siliņa.

Izstādē no TLMS Nākotnes filiāles Zemgale piedalās: Dace Jakušonoka; Biruta Janušauska; Anna Mināte; Jana Čerņavska, Ilona Zīdermane; Baiba Galniece.